Сторінки

четвер, 16 червня 2016 р.

Міністерство мовчить про зброю. Час піднімати хвилі!

Минуло вже майже півроку, як я говорив з воєнкомом про зброю. Ось справа ніби то рухнулась. І тут, ось вам! У Квіта-Григорович-Хобзея НІХТО не може дати відповідь скільки зброї видавати у школи. Це якась пісня! Отже, звертаємось до начальників поки що так через соцмережі. Шановне панство! Це виглядало би смішно, якби не було так сумно. Президент вимагає посилити віськово-патріотичну роботу і ми на місцях посилюємо: на добровільних засадах проводимо вишколи, купляємо через меценатів різне майно для виконання державної програми Захисту Вітчизни, запрошуємо військових інструкторів, розробляємо методику сучасних занять та ін.. ЦЕ ВСЕ МИ РОБИМО БЕЗ ВАС, панове чиновники! Дайте негайно відповідь простому працівнику у обласне управління освіти! Час віджимати зброю минув, як гадаєте? Видайте хоча би по одному макету АК у кожну школу! 
З повагою 
колектив Центру військово-патріотичного виховання Самооборони "Галичина"


До уваги вчителів Захисту Вітчизни та виховників! Нові роди військ вже законодавчо закріплені.

З`явилася інформація про те, що структура ЗСУ доповнилась двома родами військ – Силами спеціальних операцій та високомобільними десантними військами. Сили спеціальних операцій Збройних сил України (ССО ЗС України) — підрозділи спеціально навчених фахівців, які мають спеціальні можливості у сферах розвідки, прямих акцій та військової підтримки для виконання складних, небезпечних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО. Вони є одним з чотирьох видівЗбройних сил України, поряд із Сухопутними військами, Повітряними Силами, Військово-Морськими Силами.
Високомобі́льні деса́нтні війська́ Збро́йних сил Украї́ни — це окремий рід військ, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу, до складу якого входять повітряно-десантні та аеромобільні частини Збройних сил України.
Вони призначені для виконання бойових завдань (ведення бойових дій), які неможливо виконати (вести) іншими силами та засобами збройної боротьби у тактичному та оперативному тилу ворога. Війська цілеспрямовано готуються для активних бойових дій в тилу противника — дій у ході ведення оборонних (контрнаступальних), спеціальних (антитерористичних) та миротворчих операцій. З'єднання, частини і підрозділи високомобільних десантних військ — діють як повітряний десант та ведуть десантно-штурмові (аеромобільні) дії.

субота, 11 червня 2016 р.

Елементи бойових мистецтв предків у сучасних військових вишколах

Вже впродовж 6 років я запровадив у військово-патріотичних або українознавчих таборах різні елементи давніх українських фізичних розваг. У кожному таборі для дітей та молоді повинна бути велика частина програми присвячена спорту та фізичній активності учасників. Проте українська традиція не знає такого елементу української культури як спорт в його класичному розумінні. Це європейська класична традиція, яка увійшла у нашу культуру та розвинулась до світового рівня визнання - від футболу до шахів. Але для дітей рекомендую добавити до футболів-волейболів-баскетболів ще елементи українських силових, швідкісних та інших розваг. І без сумніву, цікавим для дітей є і бойові вправляння українців. Зокрема, останні мої вишколи з вогневої підготовки містять стрільбу з класичного луку. Наш Центр вже давно співпрацює з школою лучного спорту "Олімпія" у Львові та впроваджує лучний спорт у навчальний процес в шкільне середовище. Про переваги лучного спорту та методику проведення вишколів з луком ми підготуємо окрему статтю із залученням ветеранів АТО - професійних стрільців з луку, а на війні  - снайперів. Рекомендую цю статтю Бойові мистецтва праукраїнців



середа, 8 червня 2016 р.

Військовий вишкіл для 11-класників

4-5 червня 2016 року Центр військово-патріотичного виховання Самооборони "Галичина" провів для учнів Класичної гімназії навчально-польові збори у форматі військового  вишколу з виконанням всіх нормативів програми "Захист Вітчизни" у школах. Допомогу надала Народна Самооборона Львівщини та Союз ветеранів десанту. У звіті можна побачити загальні етапи вишколу. З цікавинок, які не увійшли у відеозвіт, хочу згадати ранок другого дня. Зранку наш медінструктор пішла робити зарядку за межі 50-метрової зони навколо бази... і підірвалась на розтяжці. Потім пішов військовий інструктор, який не ставив розтяжки і не знав про їх розташування,... і також попався! :) Всім на ранішньому шикуванні було весело спостерігати за тим, як старший  солдат (автор розтяжок), вичитував старшого по званню - сержанта за порушення правил безпеки в таборі. Нічні вартування з тепловізором та процес пошуку розтяжок та розмінування підходів до бази також не увійшли. Навчальні петарди-мініФ-1 діставались як приз тим гімназистам, які демаскували і знешкодили розтяжку. І звісно, стрільба відбувалась під вибухи великих петард для реальних відчуттів та створення бойового стресу у учнів, які виконували вогневі вправи. Дивимось Відеозвіт