Сторінки

вівторок, 28 серпня 2018 р.

Влада готує важливі документи

Підготовка до нового навчального року 2018-19 входить у фінальну фазу. Для предмету Захист Вітчизни цей рік стане переломним. Розпочинає діяти НОВА програма Захисту Вітчизни, з неї викинутий мотлох та брехня пострадянського періоду. Ми припинили традицію у Збройних Силах України совіцького періоду. Ми розповідаємо про Нову армію України. І, звісно, маємо вітатись так, як вітались Головнокомандувач, генерали, бійці та всі присутні на параді з нагоди 27-ї річниці Незалежності: "Слава Україні! Героям Слава!". Нові підручники вже друкуються у друкарнях. Навряд чи встигнуть їх доправити до шкіл до перших уроків у школах. Але державна машина працює! От про неї і піде мова.

Сьогодні о 7 ранку я вносив правки у документ, який визначає заходи щодо викладання предмета «Захист Вітчизни» та організації військово-патріотичного виховання учнів у закладах загальної середньої освіти Львівської області у 2018/2019 навчальному році. Не знаю як ви, але я залишився задоволеним цим документом, адже своїх правок було мало. У тексті вони виділені червоним. Я вже бачу системність дій обласної влади у напрямку допризовної роботи та ВПВ.

Починається документ з конференції як керівників такі і вчителів ЗВ: "Організувати і провести навчально-методичну конференцію з керівниками закладів загальної середньої і професійної (професійно-технічної) освіти, викладачами предмета «Захист Вітчизни» щодо організації допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді та питань оцінки та підвищення рівня компетентності викладачів предмету." 

Я додав від себе конкретні моменти які треба обговорити та РОЗВ'ЯЗАТИ на конференції. Саме керівники знають рівень компетентості своїх вчителів, їх вплив на ріст фаховості педколективу школи на даному етапі реформи є визначальним! Якщо директор школи, наприклад, є людиною патріотичною, то, повірте мені, вчитель, який не налаштований працювати ефективно на роботі довго працювати не зможе. Роль освітнього менеджера на місцях не та, що була минулого року! Будемо чекати на дату конференції та запрошення! А Центр Самооборони "Галичина" прийде не з порожніми руками!

По тексту видно, що задіяні також військкомати та військові частини. Досягти максимального залучення чекати марно. Вчора у розмові один полковник сказав, що вчитись на військового йдуть все менше і менше випускників шкіл. Я йому кажу приходіть до гімназії, беріть над ними шефство, організовуйте різну профорієнтаційну роботу та ін. Полковник каже - не наша це справа. А я кажу: "Коли за 2 тисячі км. до мене приїздять люди з метою виступити з рекламою своїх крутих ВНЗ, то це їх справа! Коли на зустріч з моїми учнями приїжджають декани ЛНУ, це їм потрібні хороші студенти!? Тоді так, це не ваша справа!


Гарний і дієвий пункт: " Проводити одноденні навчально-методичні заняття з учителями предмета «Захист Вітчизни» щодо військово-патріотичного виховання молоді. ОРВК, районні (міські) відділи (управління) освіти. Термін: щомісячно" Якщо це буде щомісячно, то це такі реальні курси підвищення кваліфікації!

Наступний пункт, який ми підкорегували по термінах: "Організувати семінари з учителями предмета «Захист Вітчизни» з обміну досвідом роботи щодо викладання предмета «Захист Вітчизни» та військово-патріотичного виховання молоді. ОРВК, районні (міські) відділи (управління) освіти. Термін: Січень-лютий 2019 року (канікули, досить бухати!). Я вказав ці правки, бо коли мені починають розповідати, що це ж канікули, то я запитую, а літом хіба немає майже місяць робочого часу? Немає дітей - саме час зростати! А після зимового Рамадану ніхто не хоче поговорити про навчання, методики, щось поробити цікаве? Тоді або всі Сухомлинські, або тупо не хочуть працювати та взнавати щось нове! За моїми даними більше 80% вчителів Захисту Вітчизни не володіють інформаційною компетентністю. А щодо інших кваліфікаційних критеріїв, то і там не все добре. Я запропонував ЛИШЕ навчитись скачувати інформацію з Інтернет та користуватись, наприклад, месенджером для швидкого листування. Так НІХТО не захотів вчитись влітку у червні, коли ще всі були на роботі.
От як буде реалізований ЧУДОВИЙ пункт, хочу подивитись: "Провести військово-патріотичні вишколи на базі 80-ї десантно-штурмової бригади Збройних Сил України". Це не екскурсію провести, не показ зброї чи показуху дітям влаштувати. Це не музей і виступ полковника послухати. Вишкіл передбачає оволодіння НАВИЧКАМИ!

Буде семінар про те, як провести навчально-польові збори чи заняття. Бо навчально-польові заняття чиновники від освіти та Міноборони люблять проводити у вигляді колон учнів, які ходіть по військовій частині чи по полігону, але навичок зі зборів не набувають. Спробували постріляти, спробували походити строєм, спробували почергувати, кинути гранату та ін. Це - СПРОБИ, вони не є навичками!
Я ще додав такий пункт: "7. Напрацювати програму профорієнтаційної роботи в школах у напрямку набуття учнями військових спеціальностей. ОРВК, районні (міські) відділи (управління) освіти, Академія сух військ, Центри зайнятості, громадськість"



Цікавим буде виконання ще цього пункту: "1. Організувати проведення 3-денних навчально-польових зборів і військово-спортивних свят з нагоди завершення вивчення програми допризовної підготовки юнаків. Львівське обласне відділення Комітету з фізичного виховання
та спорту Міністерства освіти і науки України, районні (міські) відділи (управління) освіти, ОРВК, командири військових частин. Термін: квітень, травень, червень 2019 року.

Мені цікаво, адже програма допризовної підготовки розрахована на фінал у 11 класі! А тоді шо? Юнаки готуються до ЗНО! І їх ми не можемо ЗОБОВ'ЯЗАТИ поїхати на збори, бо ... оцінку не ставиться за цей вид навчань! Чи ставиться? І немає чіткого роз'яснення чи ставити оцінку чи ні! Якщо у минулому році я запропонував і мене підтримали, що навчально-польові збори проводити наприкінці року під час підготовки до ЗНО - це абсолютна нісенітниця, а можна проводити і у червні після 10 класу, то цього року перемогли ... невігласи! Що ж моя гімназія буде видавати наказ про збори у червні, як я проводжу щороку з 4-5 видами стрільби з різної зброї. А у Львові як не проводили так і не будуть проводити у 11 класі ці збори. Бо НІХТО з вчителів не захоче зривати юнаків з підготовки ЗНО! Принаймні так було вже років 10 - без зборів. Є кілька вчителів, які якось пробують провести самостійно. А 90% учнів - без важливих практичних занять в полі!
Останній пункт документу передбачає контроль і ДОПОМОГУ! Саме так має працювати влада:
1. Вивчити стан викладання предмета «Захист Вітчизни» та організації військово-патріотичного виховання молоді у закладах освіти. Організувати надання методичної допомоги щодо проблемних питань. Районні (міські) відділи (управління) освіти, ОВК. Термін: грудень 2018 року, лютий – березень 2019 року
Весь текст документу тут

2 коментарі:

  1. Ми весь час збори проводимо після 10-го класу. Оцінку обов'язково враховуємо у річну (після семестрової). Бувають випадки, коли учень за поважної причини пропустив збори, в такому разі - відпрацювання з метою удосконалення навчально-матеріальної бази (як альтернативна служба, час триваліший та не такий приємний). Цілком підтримую одноденні збори для вчителів. В цьому році сам був призваний на військові збори. дізнався та навчився багато чому новому. На зборах голова весь час працювала, що з цього та в умовах ліцею зможу запровадити в освітній процес. Одна умова на зборах - представників військоматів (або лише окремих) не допускати до занять з вчителями. Основними керівниками занять були вмотивовані та освічені інструктори з громадських організацій. Жодного нецікавого заняття не було (про стройову я наперед заявив, що влаштую саботаж всім батальйоном), жодного виключно теоретичного (в класі). Інструктори навчали нас за методиками НАТО. Тож вдячний заступнику облвійськома полковнику Хоботу В.П., який організував такі корисні збори. В.П. в 14-му закидав своє керівництво рапортами та напросився саме в наш батальйон, не служив десь перевіряльником при штабі, а прийшов саме воювати. Тому власно, й розумів, як що треба робити. За час зборів не було жодного випадку вживання алкоголю, одне запізнення в стрій, 9 годин занять щодня, включаючи й суботу й неділю. Переконаний, що з цього буде користь. До речі, вітався лише "Слава Україні", щодня піднімали прапор, з другого дня самі співали гімн. Ранковий підйом - під українські пісні. До кінця зборів бійці наспівували "Гімн українських націоналістів".

    ВідповістиВидалити