Сторінки

Інформація про автора блогу

Сергій Олександрович Хараху (нар. 1 грудня 1970 м. Ош, Киргизстан) — український педагог, громадський діяч, вчитель географії та Захисту України, заступник директора Класичної гімназії при ЛНУ ім. Івана Франка, керівник Центру військово-патріотичного виховання Самооборони «Галичина», сотник Шевченківської сотні ГФ «Народна Самооборона Львівщини» у 2013-14 р.р., член Української світової спілки професійних учителів.
У 2017 році увійшов у список 20 найкращих вчителів України за версією Global Teacher Prize Україна.

Як вчитель працює над проблемою «Військово-патріотичне виховання у навчально-виховному процесі». Спільно з Народною Самообороною Львівщини у гімназії у 2014 р. організував роботу Центру військово-патріотичного виховання «Галичина». Діяльність Центру була високо оцінена керівництвом ОДА у сфері молодіжної політики, і С. Хараху представляв Львівщину у групі фахівців освіти та активістів у сфері військово-патріотичної роботи на Всеукраїнському семінарі «Кузня захисників України», який був організований Міністерством молоді і спорту спільно із управлінням молоді та спорту Київської ОДА та «Всеукраїнським об’єднанням військово-патріотичних організацій» та проходив 22-24 квітня 2016 року.
Напрацювання Центру були видані окремою збіркою та поширені як серед викладачів Захисту України, так і представлені у Міністерстві освіти і науки у серпні 2015 року. Матеріали збірки і приватного блогу Центру, який веде С. Хараху, користуються заслуженою популярністю та навіть стають основою у написанні статей у всеукраїнських виданнях військово-патріотичного спрямування. Вчитель також створює відеофільми на різну тематику, зокрема навчального характеру. Всі вони розміщені у вільному доступі у мережі Інтернет. Проекти, які започаткував С. Хараху, такі як «Навчальну зброю – у школи Львова», «Основи індивідуальної безпеки підлітка», «Основи безпеки навчального закладу», проект виготовлення навчального макету української зброї «Форт-221», військово-патріотичний табір «Патріот», військово-польові вишколи молоді та волонтерські заняття патріотичної тематики охопили більше 30 навчальних закладів Львівщини та більше 1000 слухачів. А на сторінках його професійного блогу матеріали вчителя переглянуло близько 90 тисяч читачів. Новаторські підходи були сприйняті і на рівні Міністерства освіти і науки, яке підготувало методичні рекомендації щодо викладання предмету Захист України у 2016-17 роках з врахуванням пропозицій та ідей вчителя. Окремі авторські заняття були запроваджені у навчальному процесі спеціалізованих навчальних закладів таких як, наприклад, Київський військовий ліцей імені Івана Богуна, який запровадив інтегрований урок предмету Захист України та фізичної культури з військово-прикладною естафетою, взятий з блогу вчителя.
Також Голова комісії освіти і науки Громадської Ради велику увагу приділяє обладнанню та майновому забезпеченню у на уроках Захисту України. Окремі унікальні розробки – стенд сучасної екіпіровки бійця АТО-кіборга, масогабаритні макети зброї, копії сучасних українських автоматів «Форт-221», стенд «Сухпай ЗСУ» вчитель передає в інші школи в рамках проекту «навчальну зброю – у школи Львівщини!»
Досвід С. Хараху був неодноразово вивчений на семінарах з питань освіти та патріотичного виховання та методичних нарадах районного, міського та обласного рівня. Блог вчителя під назвою «Центр військово-патріотичного виховання «Галичина» http://centrsamooborony.blogspot.com/ , який є методичної базою для роботи фахівців шкільної та неформальної освіти, користується популярністю серед читачів усього світу, зокрема з таких іноземних країн як Росія, США, Італія, Польща, Франція, Німеччина, Бразилія, Кенія, Нідерланди та ін. Також вчитель веде з 2011 року власний канал з авторським відео на сервісі Youtube.
З метою творчого проведення літнього відпочинку С. Хараху організовує різноманітні літні таборування для дітей та молоді. Впродовж періоду з 2002 року до 2013 рік був директором таких таборів як у міжнародних проектах літніх таборів обласного управління освіти і науки, так і у проектах всеукраїнських і міжнародних громадських організацій. Найвідоміші проекти - це Табори української мови для українців зі Сходу та діаспори в Українській світовій спілці учителів, міжнародні міжнаціональні табори «Джерела толерантності» в Конгресі національних громад України.

Також С. Хараху налагодив волонтерську діяльність та виховання учнів у процесі доброчинних акцій. Як волонтер Самооборони Майдану організовує чисельні акції та заходи. Спільно з однодумцями допомагав добровольцям та своїм учням, які героїчно боролись з ворогом в зоні АТО починаючи від закупівлі екіпіровки, майна та обладнання, завершуючи акціями «Вареник» та передачею продуктів у зону АТО. Важливим є допомога сиротам з Будинку дитини у м. Сасів Золочівського району в передноворічний період. У 2014 році в м. Маріуполь, який був під загрозою захоплення, була відправлена партія дитячих україномовних книжок, яку принесли учні гімназії у рамках доброчинної акції. С. Хараху організовував збір підписів учнів під зверненням до Президентів Грузії і Росії під час війни 2008 року з метою захисту дітей, збір підписів у підтримку звільнення Надії Савченко, написання листів підтримки українським політв’язням у Росії та ін.
Бере активну участь у реалізації реформ середньої загальної освіти, обговореннях рішень щодо впровадження «стандарту нової школи». Зокрема останній виступ на зустрічі із Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич щодо співпраці Міністерства оборони і Міністерства освіти з питань майнового забезпечення предмету Захист Вітчизни отримав схвальний відгук на цьому заході.

Систематично друкується не тільки на сторінках власних блогів, але й у суспільних недійних ресурсах, спеціалізованих вісниках та пресі. Найважливішим були статті «Майбутня українська еліта – проблеми шкільного виховання» (збірник методичних матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Державна концепція виховання української молоді», Львів, 2006 р.), «Виховання толерантності та налагодження співпраці молоді різних громад Львова» (Вісник молодіжної наукової конференції «Галичина – полікультурна територія України. Стан та перспективи», 2010 р.), «Етнопедагогіку чекають у школах» (Педагогічна газета Львівщини «Основа» №8, 2012 р.), методична розробка уроку «Смуга подолання перешкод» (Журнал «Оборонний вісник», квітень 2016 р.), «Розмова про військово-патріотичне виховання» (Leopolis.news, 27 червня 2016 р.). Вчитель також виступає по радіо та телебаченню у передачах освітньої тематики та виховних проблем (напр., https://www.youtube.com/watch?v=cQiHofdT_os (Радіо «Свобода»), https://www.youtube.com/watch?v=tKHl8vN4Ge8 (Вечір у Львові, ЛТБ). С.Хараху читає лекції та проводить майстер-класи на громадських засадах. За останні два роки на такі заходи вчителя відвідали більше 2000 учнів та 300 вчителів та спеціалістів освіти.
Активно виступає у напрямку протидії інформаційні й війні росії проти України. Так зокрема у 2018 році виявив сплановану корумпованими чиновниками Міністерства освіти і науки, які працюють там ще з часів Табачника, провокацію у підручнику київського видавництва «Генеза» стосовно проросійської пропаганди. Численні акції та медійний розголос змусив корупціонерів подати позов проти С.Хараху та видавничого дому «Високий Замок» щодо нанесення шкоди діловій репутації. Однак суд визнав Голову комісії правим і відмовив позивачам з Києва. За цю та інші акції С.Хараху внесли у списки карателів на сайтах ЛНР-ДНР.
Бере участь у конкурсах та освітніх проектах як державного рівня так і громадських ініціатив. Творча наукова робота Хараху С.О. на тему «Методика проведення майстер-класу з розпису дерев’яної іграшки у стилі яворівської забавки» посіла ІІІ місце у ІІ Міському конкурсі на кращу творчу наукову роботу «Біля витоків української незалежної держави» у номінації «Україна вишивана», який проводився у 2011 році. Вчитель був нагороджений грамотою за ІІІ місце у II Міжнародному конкурсі публікацій про толерантність, інтеграцію, взаємоповагу і порозуміння в суспільстві, розміщених в 2011 р. в друкованих та інтернет-ЗМІ Республіки Білорусь, Республіки Молдова, Російської Федерації, України, присвяченому пам'яті Юрія Атамана. У 2015 році С.Хараху взяв участь у міському етапі Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року-2016» з предмету Захист Вітчизни, де посів ІІ місце. У 2017 році як керівник авторського колективу спільно з видавництвом «Світ» переміг у конкурсі патріотичної друкованої продукції і у результаті була виданий посібник для вчителів «Захисник України» для кожної школи Львівщини. У 2018 році на конкурсі нових підручників для українських шкіл підручник «Захист Вітчизни для 10 кл.», авторського колективу членів Громадської Ради при ЛОДА, яким керував С.Хараху, увійшов у число переможців і був надрукований за державні кошти великим накладом. А авторський розділ «Національна безпека України» став першим і ключовим у вивченні предмету Захист України. У рамках міської програми «Успішний педагог» двічі ставав лауреатом цієї почесної премії. У 2017 р. нагороджений Грамотою Верховної Ради України за вагомий внесок у будь-яку сферу життєдіяльності держави, визначну громадсько-політичну діяльність, заслуги перед Українським народом у сприянні становленню та зміцненню України як демократичної, соціальної, правової держави, здійсненню заходів щодо забезпечення прав і свобод громадян, розвитку демократії, парламентаризму та громадянської злагоди в суспільстві, активну участь у законотворчій діяльності. А у 2018 році оповідання С.Хараху «Історія одного солдата» перемогло у конкурс документальних оповідань присвяченому Другій світовій війні «Бути людиною» — за оригінальність сюжету. У 2020 році діяльність Голови комісії у співпраці з органами державної влади була відзначена перемогою і увійшла до загальноукраїнського Збірника кращих практик конкурсу “Громадянське суспільство та влада - кращі практики співпраці”. Також діяльність С.Хараху була відзначена публікацією інформації про нього на сторінках Вікіпедії за посиланням https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%85%D1%83_%D0%A1%D0%B5%D1%80%D0%B3%D1%96%D0%B9_%D0%9E%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
У громадській діяльності С. Хараху є партнером з громадського простору та вищих навчальних закладів для реалізації завдань розвитку української держави. Найефективніше організована робота з ЛНУ імені Івана Франка, УКУ, Конгресом національних громад України, Народною Самообороною Львівщини, Пластом, «Спадщиною», НМЦО м. Львова, Ліцеєм ім. Героїв Крут. Член Народного Руху України. Є активним громадським діячем та учасником подій Євромайдану, де був сотником Шевченківської сотні Самооборони Майдану. З 2017 року був заступником, а з 2019 є Головою комісії освіти і науки Громадської Ради при ЛОДА.
За свою діяльність С.Хараху був внесений у базу ЛНР\ДНР як каратель
 

Немає коментарів:

Дописати коментар