суботу, 8 грудня 2018 р.

"Влучні і спритні" - змагання за новою програмою Захисту Вітчизни

З нагоди Дня Збройних Сил України 7 грудня відбулись загальноміські змагання юнаків «Влучні і спритні» з виконання тактико-вогневих вправ та стрільби на Кубок міста Львова
серед шкільних команд.  Відразу зазначу як Голова оргкомітету, ці змагання ніякі не військово-патріотичні! Це військова підготовка та мілітарне виховання у чистому вигляді. А от окремі елементи військово-патріотичного виховання я забезпечив. По-перше, ідея та основна допомога міській владі - нашого центру Самооборони "Галичина" (керівник С.Хараху) та Центру національно-патріотичного виховання "Гайдамацька Січ" (В.Кіров). По-друге, до суддівства та участі у заході були запрошені ветерани війни з росією, депутат міської ради В.Свінціцький та його побратими А.Кавф та В.Демченко, які також були суддями. До підготовки схеми та технічного завдання змагань долучились та чудово попрацював професіонал-інструктор з "Української тактики" - Є.Семенов. От їх промови та участь - це патріотичний компонент. Вручення кращим командам шевронів ДШВ - військово-патріотичний компонент. А у зйомці навчального відео взяли участь вчителі міста Львова та учні різних шкіл, які тепер розуміють свою визначну участь і те, що є прикладом до наслідування іншим юнакам та дівчатам.
Щодо самого заходу. Ефективність змагань - функція математична. На мою думку, вони були успішними, хоча і першими такого роду. Найсучасніші цифрові технології організаційних моментів себе виправдали повністю - вчителі Захисту Вітчизни зберегли час та кошти собі та українській державі, адже не потрібно було бігати друкувати та підписувати заявки, збирати та друкувати методички та навчати спочатку вчителів на семінарі, потім учнів на уроках. Це все завдяки ОНЛАЙН реєстрації та створенню навчального відеороліку. Перед стартом на
змаганнях КОЖНА команда могла передивитись у ютюб як треба проходити етапи змагань. І вони це робили, бо вчителі звертались до мене за посиланням і я їм на їх смартфонах знаходив це відео вже під час змагань. Звісно, що для деяких вчителів-пенсіонерів це стрес та несприйняття. Адже, якщо 20 років викладати совкові військові знання і не знати, що є ютюб та гугл-додатки, то коли тебе змушують дотримуватись нової програми та набувати сучасних цифрових компетентностей - це може викликати інсульт або інфаркт! :) Мене у спортивно-тактичному вбранні не впізнали, і я завів кількох вчителів ЗВ до підвалу, де облаштований SQB-полігон. Так ззаду ідуть і бухтять типу навіщо такі змагання, яка дурня, що то за організація, такого немає у програмі... Я розвертаюсь і так просто у вічі: "А це нічого, що Голова оргкомітету вас веде і один з авторів нової програми? Ви знаєте вимогу, що у програмі цього року вже є тактика дій малими бойовими групами?! Чи ви далі збираєте-розбираєте калаш та кидаєте гранати? От нормативи цих радянських вправ вже відсутні! А це ви знаєте?" Я там ще додав кілька слів. Замовкли як рибки...
Наступним показником ефективності є кількість учасників - за онлайн реєстрацією було 21 команда, ще прийшли кілька команд як у 20 столітті - з папірчиком. Це крок уперед! 
І тепер про те, хто проводив та допоміг провести змагання. Організатор Департамент гуманітарної політики Львівської міської ради Управління освіти ДГП Львівської міської ради. Місце проведення Ліцей N93 ЛМР, директору пані Лесі Мандзюк респект. Голова оргкомітету змагань Сергій Хараху- заступник директора Класичної гімназії та керівник Центру Самооборони "Галичина". Але долучились РЕАЛЬНІ ветерани та методист Будинку офіцерів (Міноборони) В.Кіров, який був Головним суддею та відповідальним за технічне забезпечення змагань. Всі також долучались на різних стадіях підготовки заходу. Також спрацював на ефективність і методист НМЦО Б.Шарун. Всім велика вдячність, бо останнім показником ефективності є відгуки учасників, які можна об'єднати словом "круто".
Метою та завданнями змагань були:
- Популяризація професії військового серед осіб допризовного віку, які навчаються у закладах загальної середньої освіти за новою програмою предмету Захист Вітчизни.
- Формування у молоді культури зброї та мотивації служби у Збройних силах України.
- Навчання та вдосконалення навиків з безпечного володіння стрілецькою зброєю та навичок тактичного пересування у міській забудові.
- Навчання та покращення майстерності стрільців у стрільбі зі стрілецької зброї.
- Формування усвідомлення важливості командних форм роботи на прикладі виконання окремих залікових вправ.
Як я і вказав, тут НЕМАЄ військово-патріотичного виховання, бо у мілітарній підготовці це не основне. А от допризовна підготовка - це тут майже все! 
Від імені всіх організаторів та причетних до змагань дякуємо вам, вчителі Захисту Вітчизни, які всупереч різним перешкодам показали високу мотивацію до виконання міської програми виховної роботи та зміни нашого предмету на краще!



Немає коментарів:

Дописати коментар