середа, 26 жовтня 2016 р.

Досвід Європи: французька оборонна свідомість.

Українська влада зі скрипом та тріском старих механізмів але робить реформи та змінює підходи,
зокрема і у освіті та молодіжній політиці. З часу як на початку 2014 року Самооборона створила Центр військово-патріотичного виховання "Галичина" такий відділ у березні 2015 року створений і у міністерстві молоді та спорту України. Стару систему там також рухнули майданівці і ветерани АТО. І ось є результат! Цитата з статті з газети "Україна молода": "На сьогодні Мінмолодьспорт уже провів понад 40 міжнародних та всеукраїнських національно-патріотичних заходів у 18 областях України, участь у них взяло понад 50 тисяч хлопців і дівчат, загалом охоплено понад півмільйона осіб. Цей план заходів на 2016 рік розробив відділ національно-патріотичного виховання наприкінці минулого року за ініціативи міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова. План затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України 25 грудня 2015-го. Таким чином, уперше за 25 років незалежності України на реалізацію заходів із національно-патріотичного виховання було виділено цілеспрямоване бюджетне фінансування в розмірі 10 мільйонів гривень. Для участі в цих заходах варто уважно стежити за оголошеннями, які оприлюднюються на сайті Мінмолодьспорту, на сторінці «Національно-патріотичне виховання» у соціальній мережі «Фейсбук» та на сторінках і сайтах громадських організацій."
Цікавим є досвід Франції, де побував начальник відділу національно-патріотичного виховання Микола Ляхович. І ось як його вислів цікаво подала у заголовку статті-інтерв`ю журналістка Ярослава Музиченко. Назва статті "МИКОЛА ЛЯХОВИЧ: НАШЕ ЗАВДАННЯ — РОЗВИНУТИ У УКРАЇНЦІВ "ОБОРОННУ СВІДОМІСТЬ". А у тексті статті такого НЕ БУЛО. А є наступне:
"..Головне завдання освіти і виховання — сформувати національну оборонну свідомість у дітей та молоді, а якісні мілітарні навички вони отримають у спеціалізованих клубах чи при проходженні військової служби." А абзац перед тим М. Ляхович сказав наступне: "...У середніх навчальних закладах формування «оборонної свідомості» на цьому й завершується. Жодних навиків насильства чи мілітарних умінь у школах цивілізованих країн не викладають." А ось наукова дисертація трохи коригує це твердження Ляховича "Військовим навчанням і вихованням майбутніх офіцерів у Франції поряд з 80 військовими навчальними закладами займаються понад 50 цивільних вишів. До військової підготовки залучаються також середні спеціальні навчальні заклади, наприклад, цивільні ліцеї в Парижі, Нансі, Тулоні." (2001 р. Самарець, Григорій Анатолійович,кандидат педагогічних наук, Москва). Т.б. військова підготовка не заборонена і ведеться. Звісно, такі заклади є стратегічними і навряд чи доступні для екскурсій. Тобто, мова йшлась про Францію, а у заголовок винесено, що це позиція Ляховича про оборонну свідомість! Ну, це на совісті журналіста. Я лише підсумую, що відсутність військово-патріотичного виховання до Майдану і зараз призводить до того, що за призовом на строкову службу з 1000 хлопців приходять служити СВОЇМИ НІЖКАМИ без супроводу поліції лише 5!. І у військоматі мені поскаржились у травні цього року, що серед тих п'ятьох троє НЕПРИДАТНІ по здоров`ю! Це про яку таку свідомість ми говоримо? СУПЕРоборонну, МОЯХАТАСКРАЙНЮ? Це ситуація по Львову, панове! А по Києву, яка? Спитайтесь у пана Ляховича. Сподіваюсь, він чудово знає і тому вкалує на ниві патріотичного виховання так само як стояв разом з нами на Майдані, на фронті і тепер на полях "боїв" у Міносвіті та Мінмолодьспорту. Тут стаття повністю.

вівторок, 25 жовтня 2016 р.

Вчителі Захисту Вітчизни познайомились з УкрОборонПромом

Т-72 у всій красі. Відремонтований та готовий до бою!
На осінніх канікулах у Львові вчителі Захисту Вітчизни Сихівського району вирішили провести час з максимальною користю. Центр військово-патріотичного виховання Самооборони "Галичина" їм у цьому допоміг. Ми оперативно сконтактувались з керівництвом ДП "Львівський бронетанковий завод" і 19 жовтня група вчителів та представників Самооборони стояла на прохідній підприємства. Нас зустрів заступник директора заводу Олександр Гофнер, і ми почали нашу тригодинну екскурсію.
Про танки, його особливості, бойові характеристики, типи броні та боєприпасів - ми взнали стільки, що за часів СРСР така екскурсія завершилась би Магаданом. Але ми - громадяни незалежної держави і техніка ця вже давно не секретна. Але вона надійна та ще послужить Україні на полях українсько-російської війни.
Офіцери запасу вперше на такому об'єкті, тому запитань багато. 
І мушу дорікнути чиновникам освіти. Я був здивований, що вчителі не знають про цей завод НІЧОГО. Це у той час коли багато львівян у жахливий час 2014 року волонтерами прийшли на завод, щоб допомогти відновити танки та БТРи і зупинити російсько-окупаційні війська. Відео про цю акцію. Членів Самооборони навіть не взяли, бо черга добровольців була неабияка! А от до Академії Сухопутних військ ходять щороку. Я був там один лише раз, бо коли побачив червоні зірки та величезні експозиції, присвячені історії радянського періоду, більше приходити стало не цікаво. Невже тяжко організувати вчителям польове методичне заняття - на полігоні, військовому заводі, в гостях у воєнкома? Хоч якусь допомогу ви можете надати? Бо ходити нам, освітянам, на різні заходи для галочки вже набридло.
Наприкінці екскурсії цехами ми вручили подяку Олександру Анатолійовичу, який розповідає про свій завод з душею! Дякуємо!

Вручаємо подяку від Самооборони

понеділок, 17 жовтня 2016 р.

Заняття про сучасну зброю України "Виставка "Зброя та безпека-2016"

Центр військово-патріотичного виховання "Галичина" стоїть на принципах викладання молоді та учням шкіл найновішої інформації щодо української зброї та сучасного озброєння світу. Пропонуємо провести заняття про ХІІІ Міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та безпека – 2016», яка відбулась в м. Києві з 11 по 14 жовтня 2016 року. Вона стала рекордною за  останні роки, зібравши майже 400 учасників.
Проведення виставки напередодні Дня захисника України має не тільки величезне практичне, а й суспільне значення. Адже виставка «Зброя та безпека» є унікальним інструментом як для поглиблення військової та військово-технічної співпраці із зарубіжними країнами-партнерами, для посилення вітчизняного економічного потенціалу, так і для об'єднання всіх громадян України, незалежно від статі, національності та віросповідання, навколо ідеї побудови нової сильної та квітучої України.
Для будь-якої країни можливість проведення масштабного збройового форуму визначається позицією на світовому ринку озброєнь, рівнем розвитку її науково - технічної бази та оборонної промисловості. З 2004 року успішне проведення виставки «Зброя та безпека» є свідченням високого авторитету вітчизняного науково - промислового комплексу в проектуванні й виробництві нових видів зброї, військової та спеціальної техніки, якість яких неодноразово була перевірена в реальних умовах, і утвердило право України мати масштабний міжнародний форум зброярів.
Використовуючи досвід провідних збройових салонів зарубіжних країн, виставка «Зброя та безпека» проводилась у форматі двох основних розділів:
В рамках військової частини виставки були представлені такі сегменти:
- озброєння і засоби індивідуальної екіпіровки солдата на полі бою;
- техніка та озброєння Сухопутних військ;
- озброєння і екіпірування правоохоронних органів;
- засоби забезпечення прикордонного контролю;
- військова авіація.

Цивільна частина експозиції традиційно представлена найрізноманітнішим асортиментом (в ціновому діапазоні і за кількістю всесвітньо відомих торгових марок) мисливської, спортивної, історичної та холодної зброї, товарів тактичного призначення, для полювання і активного відпочинку.
Враховуючи величезну потребу в переозброєнні національних Збройних сил та інших військових формувань, наша країна поступово перетворюється на потужний ринок озброєнь і військової техніки, одночасно залишаючись експортно-орієнтованою країною. У цьому контексті, українські оборонні підприємства потребують отримання новітніх технологій та взаємному обміні технологічними і технічними ідеями із зарубіжними компаніями з країн - партнерів України. І тут Україна готова до розвитку військово-технічного співробітництва в тісній зв'язці з іноземними компаніями як в інтересах забезпечення національної безпеки та оборони, так і в інтересах третіх країн.
З огляду на це, виставка «Зброя та безпека» демонструє також процес імплементації стандартів НАТО у виробництві військової продукції.
У павільйонах та на відкритих майданчиках Міжнародного виставкового центру є можливість забезпечити демонстрацію натурних зразків великогабаритної військової техніки, а також надати найвищий рівень забудови експозицій, комфортні умови для роботи, прийому делегацій, проведення конференцій, переговорів, урочистих прийомів та інших виставкових заходів. Про виставку текст
Особливу увагу учнів треба звертати на діяльність концерну "Укроборонпром". Можна показати такі відео відео огляд виставкиширокий репортаж з виставкиБулпап КалашТюнінг Калаша.

пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

Вітання Міністра оборони зі святом!




Шановні військовослужбовці, учасники АТО, дорогі Українці!
Щиро вітаю вас із дійсно народним святом – Днем захисника України!Народним тому, що чи не в кожній домівці живуть ті, ким пишається уся Україна – захисники, які не втікали від обов’язку, а з першого дня російської агресії стали на захист Батьківщини.
Кажуть, що кожна людина народжується, аби принести у цей світ щось нове: добре чи погане. Переконаний: у кожного – своє призначення. Я пишаюся людьми, які головним завданням свого життя обрали захист майбутнього наших дітей.
Приємно, що все більше свідомих українців обирають для себе цей нелегкий, але такий важливий шлях. Цього року нашу армію поповнили 57 тисяч громадян, які підписали контракти зі Збройними Силами. Це дало можливість не проводити наступну чергу часткової мобілізації. Захист Батьківщини здійснюватимуть професіонали, які зараз проходять підготовку за новою системою.
В її основі – досвід, здобутий під час антитерористичної операції.
Підрозділи поповнюються новою й модернізованою технікою. У всіх сферах діяльності військ розпочато кардинальні реформи, покликані наблизити українську армію до армій країн-членів НАТО.
Ми розуміємо, шлях реформ – нелегкий. Особливо, враховуючи те, що реформи здійснюються в умовах ведення бойових дій. Жодна країна не має такого досвіду. Але я переконаний, ті амбітні цілі, що ми ставимо перед собою, будуть втілені в життя. Для цього у нас є величезне бажання, допомога закордонних партнерів та люди. Вважаю, найдорожче, що є у армії сьогодні, – її люди, що здатні на неймовірні подвиги навіть у найскладніших ситуаціях, готові вчитися та на своєму прикладі змінювати українське військо.
Пам’ятаємо кожного, хто ціною власного життя виконав свій обов’язок перед Батьківщиною. Вічна пам’ять і слава героям! Їх жертви недаремні, у цьому протистоянні ми вистоїмо і Перемога буде за нами.
Дорогі українці!
Це свято кожного із вас, адже з вашою підтримкою, ми зупинили ворога та до цього часу зводимо нанівець усі плани агресора.
Кожну перемогу, кожну втрату ви пропускаєте через себе, а героїв, що повертаються, зустрічаєте, як рідних. Щиро дякую за довіру та підтримку!
Шановні військовослужбовці-учасники АТО!
Щиро дякую за сумлінне виконання своїх обов’язків, патріотизм і професіоналізм.
Бажаю всім захисникам України миру, міцного здоров’я, впевненості у надійності нашої зброї та волі до Перемоги!
Слава Україні!

четвер, 13 жовтня 2016 р.

Сили спецоперацій у дії!

Центр оборонної реформи представив концепцію українських сил спеціальних операцій, яка стала результатом спільної роботи українських та західних військових експертів.
СЗГ - це армійський спецназ, підлеглий Міністерству оборони, зі статусом, аналогічним статусу Головного управління розвідки. Також серед завдань ССО - не тільки розвідка, в тому числі і по лінії фронту, а й створення агентурних мереж, інформаційно-психологічних операцій і звільнення заручників. Далі читаємо і дивимось відео Техносотня

вівторок, 11 жовтня 2016 р.

Зустріч з новим начальником освіти Львівщини

10 жовтня у приміщенні департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації відбулась зустріч вчителів предмету Захист Вітчизни з директором департаменту Любомирою Мандзій. Керівник Центру Самооборони "Галичина" був також запрошений на неї. Це була перша зустріч з педагогами у такому форматі. Її організував Олег Кіц, який входить до комісії науки і освіти обласної ради. В умовах обмеженого часу розмови вчителі намагались висловити все. Бо накопичилось! 

Отож що хвилює вчителів у першу чергу. Це невиконання рішень всіх рівнів влади про забезпечення шкіл кабінетами Захисту Вітчизни, немає тирів, військового майна. Не проводяться навчально-польові збори. Потрібні посади заступника директора з патріотичного виховання, ветерани АТО не ідуть у школи, кадри непрофесійні, директора вважають предмет Захист Вітчизни другорядним, безпека і цивільний захист в школах незадовільний і т.д. Я відразу зауважив, коли черга дійшла до мене, що не буду просто говорити про наболіле, питання треба вирішувати ті, що нам по зубах. І тому запропонував зустріч з воєнкомом, щоб добити питання повернення масогабаритних макетів АК до шкіл, адже ні тирів, ні кабінетів, ні підручника не буде, бо в освіті в час війни немає грошей. Далі запропонував забезпечити саме вчителів Захисту Вітчизни персональними ноутбуками та дисками/флешками з закачаними туди новими підручниками, розробками уроків, методичними матеріалами, плакатами, фільмами про військо, які допоможуть на уроках та корисними посиланнями. І у будь-якому селі вчитель відкрив би ноутбук та провів урок з розбирання АК без нього - на інтерактивній програмній моделі, напр., чи з допомогою відеоуроку від якогось бійця АТО. І знову таки проблема кадрів. Відсутність фахових та патріотичних вчителів опускають предмет Захист Вітчизни під плінтус. На пропозицію ходити по екскурсіям, я зауважив, що це можуть тільки міські діти, бо з сіл н привезеш до Львова. А те, що ми ходимо з дітьми виявляється малоефективним, бо також ходять менше 10% учнів міста і на призовні дільниці випускники львівських шкіл НЕ ПРИХОДЯТЬ, про що скаржаться воєнкоми міських військоматів. А от з сіл ще якось план виконують зі строкової служби. Перше рішення пані Любомири було організувати зустріч з воєнкомом і проконтролювати виконання рішень про забезпечення кабінетами Захисту Вітчизни. Щоб тих директорів, хто виконав - похвалити, а решта - дати термін "подумати". А щодо масогабаритних макетів зброї ці активні майори, полковники та підполковники і один сотник Самооборони з воєнкомом "порішають"! На обговоренні після зустрічі вчителі висловились з надією, що новий освітянський начальник буде кращим за попередників, які взагалі нічого не зробили для цього предмету.

Самооборона організувала екскурсію на Львівський бронетанковий завод

7 жовтня інструктори Центру військово-патріотичного
виховання Самооборони  "Галичина" організували для 30 учнів Львова екскурсію на підприємство УкрОборонПрому - Львівський бронетанковий завод. Відразу хочемо подякувати директору заводу Тимківу Роману Мирославовичу та Гофнеру Олександру Анатолійовичу, який ще й був нашим екскурсоводом. 
Тепер про завод. Він розміщений у живописному куточку Львова у дубовому гаю. Ці дерева, як нам розповіли, посадили ще за часів панування Австрії на землях Галичини австрійські улани, які привезли з дому жолуді для цієї мети. Тепер ці жолуді збирають на території заводу та продають за кордон як цінний посадковий матеріал.
Жолуді готові до запакування у 40-кг мішку
Тепер інформація з офіційного сайту заводу: "Пересувний бронетанковий ремонтний завод ( в подальшому - Державне підприємство «Львівський бронетанковий завод») був створений як військова частина 33198 за рішенням Комітету Оборони СРСР та наказом №26 по Головному Бронетанковому Управлінню 9 травня 1944 року. Місце дислокації було в районі Дарниці міста Києва.
Основна його задача полягала в ремонті пошкодженої в боях з фашистською армією бронетанкової техніки та скорішому поверненні її на фронт. Просуваючись на захід, за лінією фронту, та ремонтуючи бронетанкову техніку, пересувний завод зупинився на околиці міста Львова, де знаходиться і по даний час. Правда, зараз це вже не околиця міста. Підприємство розташоване в зручному географічному положенні – до кордону з Республікою Польща 90 кілометрів. До заводу підведена залізнична колія, побудовані складські приміщення, є вільні виробничі площі для освоєння нових видів продукції.


Невеличкий болтик від башти танку!
Першим командиром був призначений досвідчений військовий інженер полковник Завалишин М.Ф. За перший рік було відремонтовано і відправлено на фронт більше тисячі штук Т-34, СУ-76 та іншої броньованої техніки.
В післявоєнні 50-і роки заводом освоєно капітальний ремонт танків Т-54, Т-55 та інженерної техніки на базі шасі Т-54, Т-55, а саме броньовані тягачі БТС-4, БТС-4А, БТС-4В, проведено розробку та виготовлення стендового та нестандартного обладнання.
В 80-х роках освоєно капітальний ремонт танків Т-72 та спеціальної інженерної техніки на їх базі.
Прийшов час проводити модернізацію раніше відремонтованих машин Т-55. Так з’явилися модернізовані Т-55М, Т-55М-2 з підсиленою ходовою частиною, системою керування вогнем «Волна», двигуном В-46-5М підвищеної потужності та квантовим танковим дальноміром КДТ-2.
Виготовлено нову бойову машину розмінування БМР-1, освоєно капітальний ремонт інженерної машини ИМР-1 на базі танка Т-55. Одночасно завод займається виготовленням народногосподарської техніки: гусеничний кран КГС-16, гусеничний тягач ГТУ-1-05, міський пасажирський автобус ЛіАЗ-5256, міський мікроавтобус на базі шасі Газель, гусеничний трактор з конверсійної техніки ЛРМЗ-460, ЛРМЗ-580.
В 2000-х роках освоєно капремонт модернізованого танка Т-72Б та випуск нового українського тягача БТС-5Б на базі Т-72, виготовлення складних агрегатів до тягачів. Одночасно проводились роботи по капітальному ремонту інженерної машини ИМР-2 на базі танка Т-72.
В даний час підприємство займається подальшою модернізацією машин Т-72, проводить ремонт машин БТР-60, БТР-80, БМП-1, Т-64 для потреб української армії. Виготовляються роздавальні коробки для БТР-3. Освоюється виготовлення легкого бронетранспортера ДОЗОР-Б та роздавальні коробки до БТР-4Е.
Завод виконував складні роботи по постачанню запасних частин і бронетанкової техніки для багатьох країн світу і завжди отримував подяки за високу кваліфікацію спеціалістів та якість проведених робіт.
На нашому підприємстві успішно впроваджено у виробництво литво в землю та литво деталей, котрі виплавляються по пінополістирольних моделях з чорних та кольорових металів. Для цього є можливість виготовлення різноманітних прес-форм на литво металу, виготовлення гумово-технічних виробів та виробів з пластмаси. Якість литва та склад металу контролюється іскровим оптико-емісійним аналізатором PolySpeak F (ARUN, Великобританія). Працюють дільниці гальванічна та гумово-технічних виробів." Детальніше http://tank.lviv.ua/ua/history
Учні походили замаскованими у діброві цехами, послухали розповіді про бронетехніку, пофотографувались з дозволу супроводжуючих осіб на танку та біля бронетранспортеру «Дозор-Б». До речі, на фото видно, що камуфляжний "окрас" "Дозора" дуже нагадує пустельний варіант. Я припустив, що це для африканських цілей мабуть виготовляють. І точно! цей бронеавтомобіль був на виставці у Абу-Дабі (ОАЕ)! Інфа про виставку







Отакі засоби пожежогасіння та ін.



вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Новому сучасному сухпайку у війську - бути!

А ви думаєте інакше ламаються системи? Чи ви гадаєте можна вирішити важливі речі ударами ногами та руками у голови чиновників та різного роду наволочі? Ось приклад РЕАЛЬНОЇ боротьби. У нашої команди поки не виходить вирішити питання військового майна в школах. Мабуть треба до Верховного, бо гниди з Міністерства освіти не хочуть нічого робити. А от Полторак хоче! Так тримати, браття! Нижче переклали текст Юрія Бірюкова про новий сухпай у війську.



"Я абсолютно точно знаю дату початку цієї історії - 12 жовтень 2014 року, старий термінал ДАП. Саме там я намагався в перший раз вгризтися в затверділу субстанцію сухого пайка ВСУ. І пам'ятаю свої емоції і слова доповіді Верховному Головнокомандувачу, рівно через добу.
А потім початок роботи Волонтерського десанту в МОУ. І одна з перших завдань перед Діаною Петренею - розробка нового раціону. Це було цікаво тільки військам, нам ... і най-най верхам. Посередині була чорна діра, в якій гинули всі зусилля і документи.
27 липня 2015 року Петро Порошенко приїжджав в МОУ, і ми показали йому першу опрацьовану концепцію нового сухпайку. Реторт-упаковки, варіації денних раціонів, перші страви - борщі і супи. Схвальні коментарі, хороші відгуки і ... чорна діра.
В кінці листопада 2015 року проектом вже зайнявся Dmitry Marchenko, який очолив Центр Розвитку забезпечення ЗСУ. І знову - сотні документів, узгодження, перепогодження, зауваження і ... чорна діра.
Пайок пройшов польові випробування в 36-й і 79-й бригадах. Пройшов експертизу в інститутах і академіях Академії Наук України. Приходили захоплені листи за підписами професорів і академіків. Але все гинуло, десь посередині ... в чорній дірі.
Потім ми вийшли на фінішну пряму - для прийняття цього пайка в війська залишалося тільки отримати підписи профільних міністерств і відомств, пройти голосування на Кабміні. Так, як повинна харчуватися армія - вирішує не саме міністерство. І довгий місяць знову - узгодження, перепогодження, зауваження, роз'яснення. Дійшло до того, що я обговорював питання про виділення додаткового фінансування на закупівлю першої партії пайків ... страшно сказати з ким ... за його особисті гроші.
Всі ці емоції, всю втому команди, злість - не передати. Вадим Старощук закінчував писати пояснення в міністерства о третій ранку, а о десятій ранку приходили нові зауваження. Опускалися руки. Нас "відшивали" грамотно, чітко за термінами, не порушуючи нічого - система це вміє.
Три тижні тому я зробив хід конем: я приніс всю цю картину Президенту. З дееетальними розповідями про те, як юридично-бездоганно нас відфутболюють. Суміш "традицій", "інтересів", "схем", "відкатів". Президент теж зробив хід конем, викликавши до себе в кабінет тих, хто затягував процес. Там ще був і наш міністр ... він допомагав ... пояснити ... недбайливим колегам з інших відомств.
А сьогодні вранці Міністр оборони України Степан Полторак зробив свій крок конем - виніс "з голосу" на голосування питання про введення додаткової норми продовольчого забезпечення. І постанова була прийнята - о-дно-го-ло-сно.
Позначилося ... виховання в кабінеті Верховного.
7 РІЗНИХ раціонів. Готові страви в ретор-упаковці. Хімічний розігрівач. Ізюм, тушковане м'ясо, шоколад, кава-чай, вітамінізований джем. Ложки! Вау, ложка в сухпайку. Серветки, сіль-перець. Жувальна гумка!
Сьогодні епічна битва закінчилася нашою перемогою: завдяки контролю з боку Петра Олексійовича, завдяки наполегливості Степана Тимофійовича, завдяки сотням людино-днів приголомшливий команди - новий сухий пайок ВСУ отримав путівку в життя. Протягом тижня будуть закінчені бюрократичні формальності і вже тижні через півтори-дві будуть оголошені перші торги на закупівлю цього ... смачного :)
Фууууууууууух, можна видихнути.
P.S. На фото ОДИН з денних раціонів.
P.P.S. Історія гідна репосту, а команді Діани і Діми - подяки".
Оригінал тут