пʼятниця, 9 вересня 2022 р.

Вчитель на війні

Вчитель на війні: педагог Львівської класичної гімназії розповів чому він взяв до рук зброю та скільки ще триватиме війна. Зараз Сергій Хараху перебуває на передовій та захищає Україну зі зброєю в руках. «Вголосу» вдалося поспілкуватися з військовослужбовцем.
24 лютого ще проводив уроки.
Боєць згадує, що 24 лютого він перебував вдома. Вночі йому чомусь не спалося. І коли росія напала на України, то повідомлення від друзів його вже не збудили.
«Друзі мені повідомляли про напад. Я повідомив своїх рідних. І зібрався та поїхав на роботу в гімназію», - згадує Сергій Хараху.
Навчання в учбовому закладі відбувалося дистанційно. То ж викладач провів свої уроки. А також спілкувався з колегами по роботі.
«Всі в сльозах, всі – в шоці. Я не пам’ятаю теми уроків, але я намагався викладати за програмою. А також всіх заспокоював. Казав: не бійтеся, все буде добре, ми – переможемо», - каже він.
Варто згадати, що Сергій Хараху викладав предмет «Захист України». І його учні на практиці здобували знання з особистої безпеки. А також навчилися готувати свою «тривожну» валізку, як поводитися під час терористичних атак у школі, які вижити в умовах бойових діях у місті.
«Я також просував ідею навчання школярів користуватися дронами. У Міністерстві освіти цього не схвалювали, казали, що треба вчитися кидати гранати та стріляти з «калаша». Але я все одно навчав дітей керувати дронами. І зараз бачу, що нам дуже допомогли саме дрони, а не кидання гранат», - говорить викладач.
А 24 лютого, як тільки уроки закінчилися, вчитель пішов до військкомату. Згадує, що там уже стояли шалені черги. Хараху зміг вистояти чергу: йомдалося потрапити у військкомат 26 лютого. А 28 він вже став повноцінним військовослужбовцем Збройних сил України.
Вчитель ще записав відео яке виклав у Тік-ток, в якому повідомив як українці стоять у черзі... щоб вбити хоча би одного ворога. Далі ТУТ https://vgolos.ua/news/vchitel-na-viyni-pedagog-lvivskoyi-klasichnoyi-gimnaziyi-rozpoviv-chomu-vin-vzyav-do-ruk-zbroyu-ta-skilki-shche-trivatime-viyna_1427233.html 

понеділок, 21 лютого 2022 р.

Закон про національний спротив не виконають! Чому?

З 1 січня в Україні створюють бригади та батальйони Територіальної оборони (ТРО). І я вирішив дати свій погляд на цій процес, адже знаходжусь у середині цих подій. Питання довідок та бюрократичних процедур - це окреме питання, чому я ще не підписав контракт. Але незабаром, гадаю, у Львові цю бюрократію та необхідність платити кошти за довідки усунуть і процес стане легшим. Ми поговоримо у цій статті про специфіку самого законодавчого механізму. Отож, подаю цитату з Закону "Про основи національного спротиву":


Стаття 6. Основи підготовки громадян України до національного спротиву
1. Основою підготовки громадян України до національного спротиву є їх загальновійськова підготовка, яка організовується за територіально-зональним принципом, ґрунтується на засадах високої мотиваційної привабливості та узгоджується з процесом трансформації системи комплектування за призовом відповідно до принципів та найкращих практик держав - членів НАТО.
2. Загальновійськова підготовка громадян України полягає в опануванні базовими загальновійськовими знаннями, практичними вміннями і навичками та поділяється на початкову і базову підготовку.
3. Початкова підготовка організовується центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти і науки, разом з Міністерством оборони України та проводиться в закладах загальної середньої освіти. У літній час проводиться військово-патріотична підготовка в ігровій формі у літніх таборах.
4. Базова підготовка організовується Міністерством оборони України разом з іншими заінтересованими центральними органами виконавчої влади та проводиться з громадянами України, які досягли 18-річного віку та не проходять військову службу в Збройних Силах України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, службу в правоохоронних органах, шляхом проведення періодичних навчальних зборів, занять, курсів.


Чому я кажу, що закон на виконають? Бо цим займатись буде ... Міноборони. А там де вони - там ніякої підготовки цивільного населення і молоді не було і не буде! ЗНАЮ ПО ДОСВІДУ! Тільки разові акції та через особисті контакти. Нам, вчителям шкіл вже 8 років НЕ ВИДАЛИ НАВЧАЛЬНОЇ зброї! Дурні ММГ АК не можуть видати.

Цікаво про діяльність партій. Т.б. якщо ти член Правого сектору чи Народного Руху, то ти не можеш бути резервістом? "Діяльність політичних партій, включаючи ведення агітації та/або використання будь-яких предметів, на яких зображена символіка політичних партій, у системі національного спротиву заборонена." А саме політичні партії та громадські рухи були на вістрі національних рухів та революцій. А от для національного спротиву шкідливі....

Стаття 15. Повноваження органів військового управління Збройних Сил України

1. Генеральний штаб Збройних Сил України:
подає через Міністра оборони України у встановленому порядку Кабінету Міністрів України пропозиції щодо залучення міністерств та інших центральних органів виконавчої влади до навчань (тренувань) з територіальної оборони;
13) організовує проведення навчань (тренувань), оперативно-польових поїздок з територіальної оборони та підготовку громадян України до національного спротиву;
Регіональний орган військового управління Сил територіальної оборони Збройних Сил України:
1) організовує територіальну оборону у військово-сухопутній зоні відповідальності;
12) організовує проведення навчань (тренувань), оперативно-польових поїздок з територіальної оборони та підготовку громадян України до національного спротиву у військово-сухопутній зоні відповідальності;
А стаття 17 твердить: "Національна поліція України, Національна гвардія України, Служба безпеки України, Державна прикордонна служба України, Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України, Державна спеціальна служба транспорту, Управління державної охорони України, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту:
1) беруть участь у проведенні аналізу та оцінки обстановки, яка впливає на виконання завдань територіальної оборони та руху опору;
2) беруть участь у плануванні територіальної оборони;
3) беруть участь у створенні системи управління територіальною обороною;
4) здійснюють підготовку підпорядкованих сил і засобів, що залучаються до територіальної оборони, та управління ними під час виконання завдань територіальної оборони;
5) підтримують взаємодію під час підготовки та виконання завдань територіальної оборони;
6) беруть участь у навчаннях (тренуваннях), оперативно-польових поїздках з територіальної оборони, забезпечують участь у них підпорядкованих органів та підрозділів."
Отже ВСІМ керує Міноборони! 

І тепер ПРО ЗБРОЮ: "Стаття 22. Порядок зберігання і застосування зброї, бойової техніки та спеціальних засобів під час виконання завдань територіальної оборони
1. Стрілецька зброя, інші види озброєння добровольчих формувань територіальних громад та боєприпаси до них зберігаються відповідно до вимог законів України "Про Статут гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України", "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" у військових частинах Сил територіальної оборони Збройних Сил України за територіальним принципом.
{Частина перша статті 22 в редакції Закону № 2024-IX від 27.01.2022}
2. Застосування зброї, бойової техніки та спеціальних засобів Збройними Силами України, іншими складовими сил безпеки та сил оборони під час виконання завдань територіальної оборони здійснюється відповідно до законодавства України.
3. Члени добровольчих формувань територіальних громад мають право застосовувати під час виконання завдань територіальної оборони особисту мисливську зброю, стрілецьку зброю, інші види озброєння та боєприпаси до них у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України."
Т.б. бойову зброю додому не дадуть, пістолети не дозволять. А всі, хто має канали і отримав зброю від держави у подарунок (нагородну зброю), до ТРО не підуть, бо нафігнада!  
І тепер такі важливі зміни у ЗСУ: "Збройні Сили України мають таку загальну структуру:
Генеральний штаб Збройних Сил України;
Командування об’єднаних сил Збройних Сил України;
види Збройних Сил України - Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили;
окремі роди сил Збройних Сил України - Сили спеціальних операцій, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили;
окремі роди військ Збройних Сил України - Десантно-штурмові війська, Війська зв’язку та кібербезпеки;
органи військового управління, з’єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.
Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з’єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій".

Тут я вперше взнав, що існує ще одна воєнізована організація в Україні - Служба судової охорони. Думав там Нацгвардія прив'язана чи УДО. 

І найсмішніша частина закону - це останній пункт: "Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк розробити механізм інвентаризації майна громадських організацій колишнього СРСР, яке використовувалося у процесі військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до військової служби, що після припинення існування СРСР перебувало на території України та відповідно до законодавства України перейшло у власність України, з метою його подальшої передачі для використання для виконання завдань з підготовки і ведення національного спротиву."

НАРЕШТІ українська держава хоче взнати ЩО і як розікрали у ДОСААФ (тепер Товариство сприяння обороні України)!

Закон повністю ТУТ

пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

Як діяти, якщо ворог нападе? Поради від Самооборони

 Тероборона Львова звернулась до своїх прихильників у допомозі в підготовці невеликої книжечки-пам'ятки. Я також долучився до цієї роботи. І ось що у нас вийшло спільно з другом Олександром, який також був членом Галицької сотні Самооборони у 2014 році. Назва так званої методички «ПІДГОТОВКА МЕШКАНЦІВ ЛЬВОВА ДО НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ, ЕВАКУАЦІЯ ПІД ЧАС ВІЙСЬКОВИХ ДІЙ». У ході підготовки ми під час обговорення ПЕРШИМИ в Україні описали, що треба робити власникам зброї та що ЗБРОЯ ПОТРІБНА, адже вона збільшує шанс вижити. Ось така цитата присутня лише у нашій методичці: "...Рекомендовано мати при собі засоби захисту дихання ( протигази, або респіратори), якими також забезпечити дітей. При наявності зареєстрованої мисливської, спортивної, нагородної чи іншої зброї, в умовах раптової евакуації, діяти згідно чинного законодавства, щоб зброя не стала трофеєм для мародерів та терористичних угрупувань, зброя і боєприпаси, повинні знаходитися в доступності, разом з тривожною валізкою. При транспортуванні зброю рекомендуємо тримати в чохлах, що не кидаються в очі і є максимально не помітними для оточуючих. При перенесенні зброї коротко ствольної та спецзасобів, радимо переносити їх під одягом та в прихованому варіанті..." І, нагадуємо, що правильні дії у надзвичайних ситуаціях лише збільшують ваш ШАНС на порятунок! Повністю тут МЕТОДИЧКА Наша книжечка була підготована на основі матеріалів брошури «У разі надзвичайної ситуації або війни» https://www.mil.gov.ua/content/pdf/NS-WAR.pdf, створеної Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП України у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Міністерством оборони України, Апаратом Головнокомандувача ЗСУ та громадськими організаціями.