Цього року у грі взяли участь 34 команди (рої) з районів, міст та ОТГ Львівської області, а також рій «Ватра» Варварівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Кремінської районної ради Луганської області (керівник Анжела Сергіївна Євсєєва, вчитель курсу «Захист Вітчизни»), який активно включався в усі етапи гри поза конкурсом. Вразила присутніх змістовність, висока духовність та майстерність виконання гостями літературно-мистецької композиції на конкурсі «Ватра «Слава Героям».
Впоряд виконує команда з Сихова. Керівник команди А.Шевчук |
На дитячій турбазі «Карпати» рої змагалися за право стати кращими стрільцями з пневматичної зброї, слідопитами в «Козацьких перегонах», демонстрували уміння надавати невідкладну медичну допомогу у конкурсі «Рятівник», долати козацько-туристську смугу
перешкод, варити козацький куліш, випробовували себе у спортивному орієнтуванні та облаштуванні місця для відпочинку і ночівлі в умовах природного середовища, цікавими були ігри «Відун» (інтелектуальне змагання з історії України за зразком «Що? Де? Коли?»), «Теренова гра», конкурси ватра «Слава Героям» (представлення творчо-мистецького завдання), «Добре діло» (звіт про доброчинні справи рою), тощо. Деталі на сайті Департаменту освіти і науки ЛОДА читати ТУТ.
Про переможців написав інструктор Центру Самооборони "Галичина" вчитель Захисту Вітчизни СЗШ№32 офіцер запасу ЗСУ тут Ігор Дзюба. Наступного дня ми взяли у нього інтерв'ю, адже Ігор Дзюба був членом суддівської команди цієї гри і бачив весь процес зсередини.
І.Дзюба судить змагання з дужання |
І.Дзюба - Цей рік є показовим з того часу, що я знайомий з цією грою. Бо було дуже багато підготовчої роботи. Робота групи організаторів тривала з грудня місяця.Крім того був проведений настановчий семінар, де були напрацьовані певні елементи, чітко розписані умови всіх етапів. І дітям було цікаво брати в них участь.
- З силових структур були залучені в підготовку та проведення гри представники?
- З Національної поліції були та з Нацгвардії. Також була присутня рятувальна служба ДСНС. Бо буле побоювання, що якась команда може заблукати.
- Які етапи були найскладніші, де Ви, пане Ігор, бачили слабку підготовку команд?
- Єдиний етап - це смуга перешкод. Не всі команди готові до туристичної техніки.
- Як би ви оцінили роботу суддівської колегії?
- Цього року це була найкраща суддівська колегія, вона відпрацювала дуже добре. Якщо минулого року не відбувалось навіть засідань ГСК, а цього року дуже швидко засідала ГСК і вирішувала всі проблеми.
Головний суддя п. Євген пояснює учням проблеми з влучністю нових гвинтівок |
- Я би подякував керівнику команди Борислава, яка зробила суттєвий поступ в підготовці. Минулого року у них все було не так. А цього року вони у впоряді другі! Мене здивувала команда переможець. Я боявся, що творчий конкурс вони повторять з минулого року і я це не сприйму. Але вони показали зовсім інший творчий конкурс.
- Яка була наймолодша команда-учасниця гри?
- Це команда Кам'янко-Буського району, де були учні 7-9 класів.
- На яку оцінку можна оцінити чиновників, які відповідали за захід?
- З боку Центру краєзнавства і туризму вони заслуговують високих оцінок, бо зі своєю задачею впорались. З боку департаменту освіти були хіба упущення у висвітленні заходу в ЗМІ та на телебаченні.
- Як ви ставитись до місця проведення змагань.
- Якщо ми залучимо до керівництва підготовкою гри в межах області обласного голову або заступників, то місця проведення можна значно покращити та міняти на інші кожний раз в різних районах області. Щоб діти вивчали свій рідний край.
Показові змагання з теренової гри. Дівчина зубами зірвала пов'язку з противника. Перемога! |
А.Шевчук дає поради на кухні черговим рою. |
Немає коментарів:
Дописати коментар